Prosjektbilde for Hjelp til transport av ukrainske flyktninger til Norge

Nyeste oppdatering

«Takk for støtten»

Hjelp til transport av ukrainske flyktninger til Norge

Transport av ukrainske flyktninger til Norge fra grenesområdet mellom Ukraina og Polen.

Den humanitære krisen i Ukraina og nabolandene er enorm og den fortsetter bare å øke. Polen har alene tatt imot over 1,5 millioner flyktninger og flere fortsetter å komme over grensene. Mange av disse har ikke noe sted å bo eller oppholde seg. 

For å hjelpe noen av disse menneskene har jeg sammen med min venn Alexander Gjelseth bestemt å sende en buss til grenseområdet mellom Ukraina og Polen. Vi har gjort en avtale med Charterbuss.no hvor vi har planlagt avreise søndag 27. mars fra Romerike, hvor vi reiser nedover med humanitære forsyninger. På returen skal vi ha med ca 40 ukrainske flyktninger til Norge. Norge har kapasitet og muligheter til å ta imot flyktninger. Vi føler det er vår plikt til å hjelpe når vi har mulighet til det.

Vi har en kvinnelig bussjåfør som snakker polsk og som har kontakter i grenseområdet. Vi jobber med å få med kvinnelig tolk som kan ukrainsk/russisk. Vi har også kontakt med hjelpeorganisasjoner og lokale som vil hjelpe oss med logistikken på stedet.

Det kreves relativt mye penger for å få dette til. Vi har kostnader til buss, sjåfører, drivstoff, ferje tur-retur, overnatting og mat til mannskap på buss og mat til flyktninger. 

Håper du har mulighet til å være med å bidra til at flyktninger kan finne et trygt hjem.

Et eventuelt overskudd vil gå til ny tur eller bli gitt til en humanitær organisasjon. Skulle det ikke komme inn nok penger til at turen vil la seg gjennomføre vil innsamlede midler bli gitt til en humanitær organisasjon for arbeid i Ukraina.

Med vennlig hilsen

Magnus Andresen

Foto: Espen Rasmussen, VG

Hjelp til transport av ukrainske flyktninger til Norge

89 550 kroner innsamlet

155 givere
Avsluttet 30.03.2022
105% av 85 000 kr
Magnus Andresen sitt profilbilde
Verifisert
Magnus Andresen mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. Jan Petter Hansen
  2. 1 ga anonymt
  3. Sven
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Magnus Andresen er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×