Prosjektbilde for Katten Murre sin livsviktige operasjon!

Nyeste oppdatering

«Murre ble syk og måtte få slippe »

Katten Murre sin livsviktige operasjon!

Pengene skal brukes til Murres operasjon og medisinske utgifter til han. Hvis det blir noe til overs går det til andre katter i nød.

Oppdatering 23.10.23:

Murre ble alvorlig syk, trolig av sykdommen FIP. Han måtte få slippe i dag. Vi er glad for at han fikk en sjanse til å leve, men utrolig lei oss for at det ble så kortvarig. Takk til alle som har hjulpet oss med noen av utgiftene. ❤️

Hei! Murre (7 mnd) fra Reinsvoll her! 

Vet dere hva, eller? Jeg måtte operere beinet mitt, jeg!
Jeg skada meg skikkelig denne uka, beinet mitt hoppet ut av hofteleddet! Da jeg gikk ute og frøs og hadde vondt i hofta og beinet så var det heldigvis ei snill dame fra Reinsvoll som oppdaget meg! Hun så at noe var galt, brydde seg og skjønte at hun hadde plikt til å hjelpe meg. Hun bar meg i armene sine helt hjem til seg selv. <3 Damen ringte også til et par damer i Kattens hjelpesenter Toten & Gjøvik og de kjørte meg til veterinær selv om det var blitt kveld. Det ble jeg veldig glad for!

Dyrlegen sa at jeg måtte inn i en røntgenmaskin for å få bilder av skaden min. Han håpet at bildene viste at han kunne prøve å klemme beinet inn på riktig plass igjen!
Dessverre så var det mer skader ved hofta enn at det gikk an. Dyrlegen sa at jeg kunne ikke gå med skaden, enten måtte jeg få en operasjon, ellers «måtte Murre få slippe». Jeg, Murre, ville ikke slippe! Jeg utforsket rommet, og lot alle som ville det få klappe og kose på meg. Jeg gikk inntil beina dems og la ansiktet mitt i hendende dems. Ja, jeg er en skikkelig kosepus jeg! 

Dyrlegen sa at det gikk an å operere så jeg ble som ny igjen! Dette ga damene håp, men det ga dem også mye å tenke på for de hadde ikke mange penger og det er mange katter å hjelpe …
Det kostet ti tusenlapper bare med røntgenbilder og undersøkelser på kvelden og operasjonen kostet tredve tusen.. Dette er skrekkelig mye penger og i tillegg kommer mange andre dyrlegeutgifter også! Samtidig så syns de at jeg var en utrolig snill og sjarmerende kattunge og jeg hadde også en eier som damene ikke fikk tak i.. Dette var et dilemma, en skikkelig kattepine rett og slett. Men damene kom fram til at det var nok mange som var enige med dem i at mitt liv var verdt å redde! Og de satset på at mange ville spleise sammen med dem om å la meg få en ny mulighet i livet.

Etter dyrlegebesøket fikk jeg være hos to kule damer i Redalen. De møtte opp hos dyrlegen og ble veldig sjarmert. De så på meg med et mykt blikk og tårer i øynene og fikk meg til å tenke at jammen er det mange som bryr seg om meg!

Dagen etter jeg var til undersøkelsen ble det bestilt time for operasjon og den ble gjennomført 5. oktober. Planen var å redde beinet og få det til å fungere som før igjen, men dessverre gikk ikke det. Det er veldig leit, men det er mange som sier jeg skal prøve å ikke ta det så tungt. Jeg har fått flere historier om andre katter med bare ett bakbein, for eksempel angus_armani fra Potespor i hjertet og jeg leste også om en katt med tre bein som løp ute og fanget masse mus! Slike historier inspirerer meg og gjør også at damene som var urolige over valget som ble tatt også har troen på min framtid.


Og du lurer kanskje på hvordan det gikk med min eier? De fikk tak i eieren min etter hvert. Han var veldig lei seg for at jeg ble skadet, men var glad for at jeg fikk hjelp. Han gråt nesten for han og familien var veldig glad i meg. Det var synd at han ikke hadde katteforsikring, han visste nok ikke om at det var noe som fantes, tror jeg? Han gjorde en avtale om at Kattens hjelpesenter Toten & Gjøvik tar ansvar for meg. Det er jeg glad for, for nå får jeg fred og ro til å bli helt bra igjen hjemme hos de to snille damene jeg bor hos i fosterhjem.

Det var min lille historie, håper du vil hjelpe meg med noen kroner og vil dele spleisen!

Tusen pusen takk til alle som vil støtte min nye mulighet i livet!

Oppdatering 09.10.23

I følge diskusjon på Facebook så har noen forstått det slik at vi har operert katten uten avtale med eier. Det er feil. Vi har heller ikke krevd å få katten. Det tok litt tid for oss å få tak i eier, men vi fikk snakket med han før operasjonen og vi gjorde en avtale om hvordan vi skulle gjøre dette. Dette var en vanskelig sak, det syns vi også. 

  • Røntgenbilde. Se hofte på høyre "hånd". Bilde fra Anicura Gjøvik.

Katten Murre sin livsviktige operasjon!

12 600 kroner innsamlet

61 givere
Avsluttet 04.11.2023
28% av 45 000 kr
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. 1 ga anonymt
  2. Anne Mette
    Lykke til Murte ❤️
  3. 1 ga anonymt
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
HJEMLØSE KATTER GJØVIK OG TOTEN er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×