Nye uniformer til skolebarn i Kenya!
Eco Moyo-barna trenger nye uniformer!
Hei!
29. januar drar jeg for å hjelpe til på Eco Moyo, en grunnskole i Kenya. Jeg skal være der i ca. 3 måneder. Jeg gleder meg veldig til 3 måneder i Kenya, og håper at DU vil støtte Eco Moyo med sitt fantastiske prosjekt! Bare send meg en melding hvis du lurer på noe:)
Under ligger litt informasjon om skolen, og om dette spesifikke prosjektet!
Eco Moyo Education Centre er en liten grasrotsorganisasjon som gir gratis grunnskole, uniformer, skolemateriell, mat og fritidsaktiviteter til over 200 barn. Skolen ligger i et svært fattig område i Kilifi fylke, ca. 2 timer nord for Mombasa og har 22 ansatte. Lindsay, som startet skolen på egenhånd i 2013, drømte om en grønn og bærekraftig skole for de som har det minst. I dag er den drømmen virkelighet og gir gratis skolegang til barna i Dzunguni landsby.
Nå trenger barna nye uniformer! Noen av dem er helt utslitt og andre har vokst ut av sine. Det unike på Eco Moyo er at alle klassene har forskjellige farger og barna selv bestemmer fargene sammen i klassene. Dette bidrar til både egne identiteter, fellesskap og vår fargerike skole!
Målet er 23.000 NOK - da vil alle 200 barn få 2 par uniformer hver som de vil bruke i cirka 2 år!
Pengene går uavkortet direkte til skolen!:)
https://www.ecomoyo.com/


