Kjære venner av Sjømannskirken på Gran Canaria. I skrivende stund har vi samlet inn 88% (kr 132 881) av målet på kr 150 000 - og det er bare få dager igjen av Spleisen.
Bli med på en innspurt. Spleiser vi litt til så kan vi endelig bytte ut resten av de gamle møblene på Sjømannskirken.
Vi er godt i gang med Spleis 2.0. Etter 10 dager har vi passert kr 60 000. Det er vi veldig godt fornød med, men det er et lite stykke opp til målet på kr 150 000. Om du kjenner at dette vil jeg være med på, så er vi veldig takknemlige om du blir med på Spleisen.
Alle pengene vi samler inn går direkte til å kjøpe nye utemøbler. Hvis alle som var med på Spleisen sist gir 500 kroner hver, så er vi nesten i mål :-) Ønsker du å gi én stol, så koster den ca 1 000 kroner.
God Spleis, tusen takk og alt godt.
Vennlig hilsen Øivind Gundersen - daglig leder
Nye stoler - nye minner ❤️ til Sjømannskirken på Gran Canaria
Spleisen i mars ga oss flotte nye møbler både inne og på den ene av uteplassene. Det har virkelig forvandlet Sjømannskirken, og besøkende har allerede begynt å skape nye minner i de trygge, komfortable og veldig fine stolene. Du var én av 255 generøse bidragsytere, og vi samlet inn hele 262.599 kroner. Tusen takk for ditt bidrag.
Sjømannskirken på Gran Canaria har brukt de samme møblene siden vi flyttet inn i våre lokaler ved strandpromenaden i 2008. Etter 16 års daglig bruk er møblene i dårlig forfatning. Disse møblene har vært med på utallige samtaler, feiringer, og stunder med støtte og omsorg. Møblene har vært der for nordmenn som har kommet til oss for å feire, få hjelp, eller være en del av det sosiale fellesskapet på Sjømannskirken.
Nå trenger vi din hjelp for å fullføre oppgraderingen av Sjømannskirken. Vi ønsker å skaffe nye, trygge og bærekraftige møbler til den andre uteplassen og fullføre oppgraderingen av Sjømannskirken på Gran Canaria. Spleiselaget skal gå til møbler som er enkle å stable, komfortable å sitte i for tusenvis av besøkende, og som etterlater et minimalt klimaspor. Slik som møblene vi kunne kjøpe inn i mars, fordi så mange av dere bidro!
Alle pengene vi samler inn går direkte til å kjøpe nye utemøbler. Hvis alle som var med på Spleisen sist gir 500 kroner hver, så er vi nesten i mål :-) Ønsker du å gi én stol, så koster den ca 1 000 kroner.
Hva skjer med de gamle møblene?
De møblene som fortsatt kan brukes vil vi gi bort til organisasjoner som Nabohjelpen og Caritas.
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Øivind Gundersen er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.
Se hva andre spleiser på 🙌
Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!