Prosjektbilde for Hjelp oss å få Magnus hjem

Oppdateringer

  1. Haugesund, 5. juli 2024:

    5. juli 2024 05:51

    Nå er vi endelig hjemme. Etter over tre enormt krevende uker og 600 000 i utgifter, kunne familien endelig ta Magnus med til sitt siste hvilested.  Magnus ble kremert i El Salvador, og det vil bli holdt begravelse i Haugesund i nærmeste fremtid. Mange har spurt om dato, og vi vil derfor gi en oppdatering her på Spleisen så snart tidspunkt er bestemt. 

    Familien tok opp lån for å kunne forlate El Salvador. Spleis-pengene vil komme godt med for å kunne betale tilbake de 600 000, og alle er enormt takknemlige for hvert eneste bidrag. Sorgen over tapet av Magnus er knusende i seg selv, og omstendighetene rundt har gjort det hele ekstra krevende. Tusen takk til alle som har vist omtanke. Varmen og engasjementet vil aldri bli glemt ♥️

  2. Oppdatering 25. juni 2024, El Salvador

    25. juni 2024 14:57

    Det er med stor sorg at vi må informere om at vår kjære sønn, bror og venn Magnus sovnet stille inn natt til tirsdag norsk tid. Vi vet det er mange sammen med oss i sorgen, og all støtte, bidrag og delinger har betydd enormt mye for oss. Tusen takk. 

    Magnus ga aldri opp håpet, og i hans ånd skal vi prøve å fortsette videre i denne vanskelige situasjonen, som i natt ble enda mørkere. Det er fortsatt mange ubesvarte spørsmål og store regninger som venter, men vi håper at vi så snart som mulig får råd til ta Magnus med oss hjem igjen til sitt siste hvilested ❤️

  3. Oppdatering 23. juni 2024, El Salvador

    23. juni 2024 17:19

    I de siste timene har det vært en dramatisk utvikling i situasjonen til Magnus. Han er dessverre blitt betydelig dårligere. De siste dagene har sykehuset prøvd flere ulike behandlinger for å lindre Magnus sine smerter, og det var et håp om å få ham «frisk nok» til å bli flydd hjem på båre. Det kommer ikke til å gå nå. Legene sier at Magnus går inn i siste fase av livet, og at han mest sannsynlig ikke har lenge igjen. Familien har det forferdelig vondt, og i sorgen og fortvilelsen, er det fortsatt enorme regninger som venter dem i tiden som kommer. Hvert eneste bidrag settes enormt pris på.

Hjelp oss å få Magnus hjem

305 791 kroner innsamlet

1 036 givere
Avsluttet 04.07.2024
61% av 500 000 kr
Vebjørn Johnsen Solberg sitt profilbilde
Verifisert
Vebjørn Johnsen Solberg
står bak spleisen
Verifisert
Mads Johnsen Solberg mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. 1 ga anonymt
  2. Ann-Elin
    Kondolerer ❤️ håper virkelig dere får nok til å få han hjem, og at det i det minste er et lite lyspunkt i sorgen ❤️
  3. AS
    Kondolerer ❤️
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Vebjørn Johnsen Solberg er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×