Prosjektbilde for Tønsberg Kajakk Klubb Spleis

Nyeste oppdatering

«Første uke med spleis for TKK, en liten oppdatering fra oss til dere.»

Tønsberg Kajakk Klubb Spleis

Spleisen vil gå til å sikre drift og aktiviteter for alle medlemmene, både de lovende unge konkurransepadlerne og alle tur- og havpadlerne våre.

Vi trenger deres hjelp!

Tønsberg Kajakk Klubb, en liten kajakk klubb med lange tradisjoner. Klubben er en av landets mest tradisjonsrike kajakk klubber- stiftet 1935 og tredje eldst av 110 klubber tilsluttet Norges Padleforbund.

Vi er så heldige at vi har fått til å bygge et nytt og moderne klubbhus, dette stod ferdig våren 2022. Bygget ble dyrere enn budsjettert. Store uforutsette kostnader som følge av kompliserte grunnforhold i kombinasjon med at bygget utføres i et særskilt kulturlandskap i Nordbyen i Tønsberg, medførte betydelige grunnkostnadene og følgekostnadene rundt bygget. Videre ble dugnadsperioden kraftig forlenget, grunnet koronarestriksjoner.

Som en konsekvens av dette, har klubben nå høye finanskostnader, og kombinert med en generell høy prisvekst i samfunnet de siste årene, har klubben nå en smertelig høy driftskostnad.

Klubben har derfor måttet droppe ulike initiativer for barn og unge, og strammet inn så mye en kan på utgiftene.  Vi vil med denne spleisen derfor be om hjelp til å bidra til at klubben får en sunnere økonomi og kan få satt i gang mer fokus på aktiviteter igjen, for alle klubbens medlemmer.

Vi trenger din støtte for å få dette til!

Spleisen vil gå til å sikre drift, bidra til å sikre aktiviteter for alle medlemmene, både de lovende unge konkurransepadlerne og alle tur- og havpadlerne våre. Opprettholdelse av aktivitet er svært viktig, slik at vi også tiltrekkes nye medlemmer med båter til vår båthall, og får større inntekter til drift.

Vi har en klar visjon om at klubben med sitt flotte klubbhus og beliggenhet, skal være et klubbhus der folk foretrekker å legge kajakken, oppsøker for en tur på sjøen eller bruke treningsrommet. Klubbhuset skal være en plass der en treffer likesinnede og stedet ligger flott til som starten på en god treningsøkt eller tur.

Klubbens medlemmer er Flattvann-, tur-, hav- og Surfski-padlere. Klubben har et aktivt konkurransemiljø, men det store flertallet er medlemmer som ønsker å komme seg ut på vannet for tur- og mosjons-padling. Vi tror det er mange flere som burde få oppleve dette og at vi har et stort potensial for å tiltrekke oss flere medlemmer. Klubben er og har som mål å være en lavterskelklubb, for alle.

Det skjer mye spennende i klubben og det finnes mange gode planer for å gjøre Klubbhuset i Nordbyen 36, til det midtpunktet for padleaktivitet i Tønsberg det kan være for så mange flere.

Bli med og støtte oss, det er viktig og en start på fortsettelsen for klubben.

Tønsberg Kajakk Klubb Spleis

57 850 kroner innsamlet

48 givere
Avsluttet 18.08.2024
57% av 100 000 kr
TØNSBERG KAJAKK KLUBB sitt profilbilde
TØNSBERG KAJAKK KLUBB mottar pengene
Avsluttet

Spleisens sponsorer

Roar Jacobsen5 000 kr

Siste aktivitet

  1. Støttespiller
  2. Anonym
  3. 1 ga anonymt
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
TØNSBERG KAJAKK KLUBB er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×