Prosjektbilde for Hjelp Faniry (og Sennepsfrøskolen) å overleve

Oppdateringer

  1. Tusen takk til alle dere som har støttet Faniry så langt!

    16. april 2025 16:45

    Da vi startet denne innsamlingsaksjonen, hadde vi allerede fått inn 135.000 kr på en egen prosjektkonto fra en veldig sjenerøs 85-åring som brukte bursdagen sin til å samle inn penge til behandlingen 🥹

    Deretter satte vi et mål om å samle inn ytterligere 500.000 kr via Spleis for å kunne dekke hele behandlingsløpet, inkludert reise, medisiner, opphold og oppfølging i etterkant.

    Slik ser status ut nå:

    • 170.000 kr har kommet inn via Spleisen
    • 292.000 kr har kommet inn direkte til prosjektkontoen (dette inkluderer de opprinnelige 135.000)

    Totalt er det nå samlet inn 462.000 kr av 635.000 kr – det betyr at vi mangler ca. 173.000 kr for å kunne sende Faniry til behandling i tide.

    Hver eneste krone teller – og hver deling gjør en forskjell.

    Tusen takk for at du bryr deg og bidrar til å redde livet til en som har viet sitt til å hjelpe andre.

    👉 spleis.no/hjelpfaniry

  2. Oppdatering om Faniry's situasjon

    7. april 2025 10:04

    Vi har nå fått ny medisinsk vurdering fra Paris gjennom lege ved universitetssykehuset på La Réunion som satte diagnosen. Etter gjennomgang av hele Fanirys sykdomsforløp og utviklingen siden våren 2023, anbefaler legene nå benmargstransplantasjon forutsatt at hun har en 100 % kompatibel donor.

    Begrunnelsen er at sykdommen har utviklet seg over lang tid, og at dette øker risikoen for at immunundertrykkende behandling, som vanligvis er førstevalget, ikke vil være tilstrekkelig. Derfor mener legene at transplantasjon nå er det tryggeste valget.

    Vi har videreformidlet denne vurderingen til legen ved Fortis-sykehuset i India, hvor behandlingen potensielt skal finne sted. I mellomtiden har vi fått bekreftet at HLA-kompatibilitetstesting – som er nødvendig for å se om Fanirys lillebror kan være donor – kan gjennomføres ved Institut Pasteur i Antananarivo.

    Så snart vi får en endelig tilbakemelding fra legen i India, vil han sende henvisning til Institut Pasteur. Da kan Faniry og broren reise inn for å gjennomføre testen førstkommende fredag. Vi håper på gode nyheter.

    Tusen takk for all støtte og omsorg dere viser. ❤️

  3. 4. april 2025 19:37

    Tusen hjertelig takk for at du har støttet vår Spleis som vil hjelpe Faniry (og Sennepsfrøskolen) å overleve! 

    De første 24 timene har masse delinger på Facebook ført til at over 100 individuelle bidragsytere, både folk vi kjenner og ikke kjenner, har gitt over 100 000 kroner. Faniry og jeg er helt overveldet over engasjementet deres. Det gir oss håp om at vi skal klare innsamlingsmålet på 500 000 innen måneden er omme. 

    Bildet under viser Faniry på hjemmebesøk hos tre av elevene sine før hun ble syk. Besøk gjerne sennepsfroskolen.no for å lære mer om det fantastiske arbeidet hun gjør. 

Hjelp Faniry (og Sennepsfrøskolen) å overleve

177 050 kroner innsamlet

225 givere
15 dager igjen
35% av 500 000 kr
KARIANNE SKJÆVELAND sitt profilbilde
Verifisert
KARIANNE SKJÆVELAND
står bak spleisen
26 givere har nylig støttet
❤️ 26
støttet nylig
Denne knappen åpner en modal med delingsknapper, hvorav den første heter «Del på Facebook».

Siste aktivitet

  1. 3 ga anonymt
  2. Douglas
    Good luck
  3. Hanne Jorunn Andreassen
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
KARIANNE SKJÆVELAND er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×