Innsamling til vanntanker for byen Marhanets i Ukraina
Hei! Jeg heter Anastasiia og kommer fra byen Marhanets i Ukraina. Etter at russiske styrker sprengte Kakhovka-demningen sommeren 2023, stod byen min uten vann i lang tid. Lokale frivillige tok ansvar for å skaffe både drikke- og teknisk vann til innbyggerne.
Nå, to år etter katastrofen, er situasjonen fortsatt kritisk. Vannforsyningen har delvis blitt gjenopprettet, men på grunn av stadige angrep og ødeleggelser forårsaket av russisk artilleri, er mange fortsatt avhengige av frivillig hjelp. En frivilliggruppe, som min bror er en del av, har støttet lokalbefolkningen siden krigens første dager. Deres viktigste oppgave er å levere vann til folk som ikke har tilgang selv.
Min bror har bedt meg om hjelp til å samle inn penger til vanntanker. Målet er å samle inn 10 000 norske kroner, som vil dekke kostnadene for fire IBC-beholdere (1000 liter hver). Jeg vil dele dokumentasjon og rapport om bruk av midlene på min Facebook-side.
https://www.facebook.com/share/1ABSExzUu2/
Pengene vil først bli overført til min konto. Deretter vil de bli sendt til min bror (Serhiy Ihnatchenko), som skal kjøpe vanntanker direkte i Ukraina.
Nedenfor finner du noen bilder av frivillige i arbeid i Marhanets.
For mer informasjon eller spørsmål, er du velkommen til å sende meg en privat melding på Facebook.
Tusen takk for din støtte!




