Støtt Barnas Gård i å være et lavterskeltilbud.
Barnas Gård på Nesodden er et lavterskeltilbud for alle! Dette er noe vi fortsatt ønsker å være. Det å drive Barnas Gård er både tidkrevene og kostbart, men samtidig også en utrolig morsom og takknemelig jobb. Vi er veldig glad for alle de fantastiske tilbakemeldingene vi har fått så langt av de som har besøkt oss. Dette inspirerer oss veldig til å fortsette.

Barnas Gård har åpen dag primært 1 søndag i måneden (kl. 12-15) I tillegg er det mulighet for barnehager/skoler å benytte seg av barnas gård. Man kan også ha bursdagsfeiringer hos oss.

Dyrene på gården er Hest, Esel, Geiter, Griser, Kaniner, Høner, Ender og Gjess. Disse spiser for ca. 10.000 kr i måneden i tillegg til vetrinærutgifter, skoing, tannrasp osv. Det er mye som trengs når man driver en åpen gård, som for eksempel bygninger, grus på vei til dyrene, strøm, renovasjon osv.

Etter alle utgiftene som har med dyrene å gjøre er betalt, så er det ikke alltid så mye penger igjen til alle de andre tingene som trengs når man driver et lavterkeltilbud. For øyeblikket ønsker vi oss veldig en salgsbod hvor vi kan lage og selge enkel mat/drikke. Det trengs også en liten bod ved inngangen hvor det kan selges inngangsbilletter. Det er nødvendig å få fyllt på med grus flere steder for å unngå at både dyr og mennesker må gå i gjørmen og ulent terreng.




