Prosjektbilde for Vannlekasje fra tak som må bli reparert. Og takstein som trenger å byttes.

Nyeste oppdatering

«Dokumentasjon på hva forsikringen takserte skader til»

Vannlekasje fra tak som må bli reparert. Og takstein som trenger å byttes.

Alle pengene vil gå til reperasjoner av taket.

I januar ifjor var det en vannlekkasje på det ene badet. Fikk bare dekket 3000 kr den gang,som kun rakk å fikse lekkasjen,men ikke skadene som kom av det. Har i desember oppdaget at det har vært vanngjennomtrenging på taket på vaskerommet og. Har hatt forsikring selskapet til å sjekke ut omfanget,og de kom frem til at det koster 14000 å reparere det. Men de har en egenandel krav på 15000,fordi huset er eldre enn 25 år. Så de dekker ingenting. Hadde de dekket skadene så hadde det kun vært for innvendig,ikke utvendig. Så de summene som er oppgitt er kun innvendig.

Har hatt tre firmaer på befaring nå,og samtlige mener at hovedtaket og må repareres med å skifte takstein. De har sett at det har kommet vann inn med skorsteinen som har laget liten dam og laget råte på en av bjelkene under taket. I tillegg til det flate taket som må repareres så blir det ubehagelig mye :rage:

Har siden spleisen ble laget fått tilbud fra noen som vil være anonym, om at de vil være behjelpelig med å dekke inn for kjøp av takstein, og ligge ut for å reparere vannskadene på det flate taket.

Men selv med det,så sliter vi med å få nok penger til å ligge taksteinen. Ligger ved de pris tilbudene vi har fått lengre nede.

Han som sjekket taket i januar,sa at tak steinene er moden for utskiftning,ellers blir det bare værre og værre.

Vi har maks lån på boligen,og kan ikke låne opp der. Ikke har vi nok i måneden til å skrape sammen den summen,og vi får ikke lån andre steder.

Vi har en sønn på 3 år som har autisme. Og har fått tilskudd til å sikre området rundt boligen med høyt gjerde og porter,for hans sikkerhet. Dette er snart ferdig. Vi fikk innvilget dette før vi oppdaget skadene. Vi vil helst ikke risikere å flytte siden dette området er perfekt og sikkert for han. Barnehagen er i gangavstand fra boligen,og der har han 100% hjelp for å kunne utvikle seg.

Vi må få det reparert før det blir værre.

Det vil bety mye for oss om vi fikk hjelp til dette.


Dette er badet som første lekkasje var på.



Dette er fra vaskerommet.

Skaden på vaskerommet kommer fra det flate taket. Sluket er tørt og fri for blader. Men vannet har ikke rent ned fordi det pga. dårlig helling på taket.


Her er anslaget på hva skaden på baderommet koster.



Disse to bildene er fra taket over vaskerommet.

Her er video klipp som viser taket på vaskerommet.

Her vises taket på badet.





Vannlekasje fra tak som må bli reparert. Og takstein som trenger å byttes.

2 450 kroner innsamlet

13 givere
Avsluttet 06.04.2020
4% av 60 000 kr
Thomas Osberg Alvheim sitt profilbilde
Verifisert
Thomas Osberg Alvheim mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. Anne israelsen
    Lykke til håper alt ordner seg👍
  2. Shf
    En liten dråpe, men om flere gir bare litt kan dere nå målet❤ lykke til!
  3. 4 ga anonymt
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Thomas Osberg Alvheim er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår? Rapporter den til oss.

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×